Montáž i oprava kotle na dřevoplyn

Výhodou kotle na dřevoplyn je úspora topné energie čili dřeva oproti klasickým kotlům na dřevo,dále vyrovnaná a stabilní vycházející teplota z kotle (80 °C), ekologické topení, vysoká účinnost topení 81 – 87%, kotle jsou plně automatizované s odtahovým ventilátorem, automatické vypnutí kotle po dohoření a dále možnost spalování velkých kusů dřeva. Naše firma montuje kotle značky Atmos atmos.cz. Samozřejmě po domluvě namontujeme jakýkoliv kotel na dřevoplyn jiné značky. Realizujeme plynárenské, topenářské instalatérské práce v okolí Uherského Hradiště a města Hodonín.

Příklad: splynovací kotel Atmos DC 18 S. Kotel je připojen na čtyřcestný ventil (duomix) osazen čerpadlem do kotlového okruhu,připojena stávající chladící smyčka osazena termoregulačním ventilem,materiál na dopojení je použit z mědi na sopouch do komína od kotle jsou použity dvě kolena průměr 150 – 90° s revizním otvorem na snadnější čištění a roura délka 100 cm průměr 150 na dopojení kotle do komína. Takto zapojený kotel vyjde cca 45 000,- Kč.

IMG_6293 IMG_6280 IMG_6279

Dále výrobce doporučuje osazovat kotle ládomatem nebo termoregulačním ventilem, který prodlužuje životnost kotle. Dále doporučuje instalovat akumulační nádrže, kdy snižuje spotřebu paliva a zvětšuje komfort vytápění.

Dále montujeme ke kotlům ohřívače vody, kdy si kotlem můžeme ohřívat TUV (teplou užitkovou vodu).