Montáž, zapojení i oprava podlahového vytápění

Výhody podlahového topení oproti klasickému topení s radiátory spočívají hlavně v menších nákladech na energii (plyn, elektřina aj. ).

Teplovodní podlahové topení je nejlépe kombinovat s plynovým kodenzačním kotlem,kdy kondenzační kotel topí na malý tepelný spád (35 °C), což vytváří značnou úsporu plynu oproti klasickému plynovému topení. Další výhodou je teplo od nohou,nevýří prách,snižuje riziko vzniku plísní a mikroorganismů. Realizujeme pro Uherské Hradiště, Hodonín a blízké okolí. Využijte od nás kompletní při řešení novostavby – nabízíme topenářské práce, plynárenské práce i práce instalatérské.

Příklad: rodinný přízemní domek o otopné ploše 120 m2, obvodové zdivo Porotherm 25 cm + tepelná venkovní izolace polystyrén 10 cm, náklady na roční otop podlahovým vytápěním a ohřev TUV 4-5 člená rodina vychází cca 25 000,- Kč. Samozřejmě záleží na tom, jak je tuhá zima a jak je velká spotřeba TUV. Pořizovací cena podlahového topení u takového rodinného domku, kde je použita mechanická regulace vychází 140 000,- až 150 000,- Kč.

Skladba podlahy pro podlahové vytápění včetně montáže

Při samotné realizaci podlahového topení u novostavby nebo tam kde je možnost si udat výšku necháváme 17 – 18 cm z pravidla se dává 10 cm podkladový polystyrén,3 cm systémová deska podlahového vytápění s trubkou a 4 – 5 cm betonu. Při použití litého betonu (anhydrid) stačí 3 cm.

Při rekonstrukci staršího rodinného domu, kdy jsme omezeni výškou podlahy obyčejně v patře, dáváme systémovou polystyrénovou desku 3 nebo 5 cm + trubka 1,6 cm + beton 4 – 5 cm nebo litý 3 cm.Takže nám stačí 8 - 11 cm výšky podlahy.Naše firma montuje a dodává podlahové systémy Termosystém termosystem.cz. Tato firma se speciálně zabývá podlahovým vytápěním. Provádíme i rekonstrukci koupelny.

Při realizaci dodáváme bezplatnou projektovou a rozpočtovou dokumentaci.

Dále lze kombinovat podlahové topení s kotlem na tuhé paliva (dřevo, dřevoplyn, biomasa, uhlí, koks…), kdy se namontuje ke kotli akumulační nádrž, kde se teplo akumuluje (ohřívá) na vyšší teplotu a za nádrží se mísí na požadovanou (nižší) teplotu, kterou pouštíme do systému podlahového vytápění. Toto topení lze kombinovat s kotlem na plyn, s krbovými kamny s výměníkem a se solárním ohřevem.