Montáže i opravy i čištění ústředního topení

Realizaci ústředního topení v bytech, rodinných domech, novostavbách při rekonstrukci topení v objektech lze rozdělit do tří základních skupin:

  • levná varianta topení
  • středně levná varianta topení
  • dražší ale úspornější varianta topení

Levná varianta montáže ústředního topení

Příklad: činžovní byt 3 + 1  s počtem 5 ks radiátorů + 1 žebřík osazen termostatickými ventily, rozvody UT. Použitý materiál plastohliník,plynový kotel závěsný s průtokovou výrobou TUV (teplé užitkové vody) lze pořídit za 50 000,- Kč – 60 000,- Kč

Samozřejmě typ radiátorů, materiál na dopojení, typ kotle a radiátorů doporučíme a nebo se upřesní dle požadavků zákazníka. Topení lze kombinovat i jinak dle požadavků zákazníka. Více o topenářských pracích.

Středně levná varianta montáže ústředního topení do bytu, domu či novostavby

Příklad: rekonstrukce rodinného domu 12 ks radiátorů osazeno termostatickými ventily, rozvod topení plastohliník, plynový kotel závěsný kombinovaný s vestavěným nerezovým zásobníkem 45 L na výrobu TUV, lze pořídit za 100 000,- až 120 000,- Kč. U tohoto typu topení lze kombinovat rozvody topení z měděných trubek po zdi nebo popř. zasekání do zdi dle přání zákazníka, typ kotle a radiátorů doporučíme a nebo upřesníme dle přání zákazníka. Při realizaci topení je zajímavá i kombinace podlahového vytápění.

Dražší úspornější varianta topení

Příklad: 12 ks radiátorů osazených termostatickými ventily,rozvod topení z měděných trubek, kondenzační plynový kotel závěsný kombinovaný s nerezovým zásobníkem na výrobu TUV 45 L lze pořídit za 130 000,- až 150 000,- Kč. Typ kotle a radiátorů doporučíme a nebo upřesníme dle přání zákazníka.

U domu nebo bytu kde je možnost komína nebo odtahu lze kombinovat topení s kotlem na tuhá paliva (dřevo, dřevoplyn, biomasa, uhlí, koks…) a připojení ohřívače na TUV (teplé užitkové vody) a ohřívat ji tímto kotlem na tuhá paliva.

  • a nebo kombinace ohřevu TUV v zimě kotlem na tuhá paliva nebo plynem a v létě solárním ohřevem

Při samotné realizaci ústředního topení je samozřejmostí osobní kontakt se zákazníkem, zaměření a vytvoření projektu podle reálu, navrhnutí požadovaného materiálu a kotle nebo sestavy topení, dohodnutí termínu realizace a návrh rozpočtu.

Zaměřujeme se na region okolo  měst Uherské Hradiště, Hodonín, Zlín.